Interreg CENTRAL EUROPE 2021-2027

Národní orgán

elefon: +420 234 152 213
Email: nadnarodni@mmr.gov.cz

Řídící orgán

Město Vídeň

https://www.wien.gv.at/english/


Oficiální stránky programu

Více informací na oficiálních stránkách programu www.interreg-central.eu 

Informace o spolufinancování ze státního rozpočtu ČR (z kapitoly Ministerstva pro místní rozvoj) pro příjemce v rámci programu INTERREG CENTRAL EUROPE pro období 2021-2027 naleznete zde.


Alokace programu

Alokace: 224,6 mil. EUR

Fond: EFRR


Spolufinancování ze státního rozpočtu


Informace o spolufinancování ze státního rozpočtu ČR (z kapitoly Ministerstva pro místní rozvoj) pro příjemce v rámci programu INTERREG CENTRAL EUROPE pro období 2021-2027 naleznete zde.


Výzvy

1. výzva programu Interreg CENTRAL EUROPE 2021-2027 byla již uzavřena


2. výzva Termín pro podání žádosti: 22. 3. 2023 – 17. 5. 2023

Náležitosti dokladování – platné od 1.10.2024

Vážení příjemci, dovolujeme si Vás informovat, že na základě pokynu nadřízených orgánů musí být pro doložení mzdových výdajů předložena relevantní dokumentaci ve „standardní podobě“ tedy pracovní smlouvy, dodatky, pracovní náplň, dohody (DPP, DPČ) a další relevantní dokumentace dle znění ND. Dokument s označením TAD (task assignment document) není nadále považován za dokument, který by výše uvedenou dokumentaci plně nahradil.  V obecné rovině Vám tak touto cestou doporučujeme TAD zpracovávat pouze tehdy, pokud z nějakého důvodu nejsou v prvotní pracovněprávní dokumentaci obsaženy vyžadované údaje dle ND (programových manuálů) – v takovém případě je zpracování TAD povinné a je nutné předložit TAD a výše uvedenou standardní dokumentaci (pracovní smlouvy, dodatky, náplně, dohody atd.) U Vámi předložených žádostí o kontrolu, které dosud nebyly ukončeny vydáním tzv. certifikátu, budete svým místně příslušným Kontrolorem vyzváni k doložení dokumentace (v případě, že jste mzdové výdaje dokládali předložením pouze s využitím tzv. TAD). Prosíme o vzájemnou vstřícnost a kooperaci při vypořádání se s tímto pokynem.


Doložení úhrady mzdových výdajů: úhradu mzdových výdajů lze doložit formou čestného prohlášení v případě organizačních složek státu, vysokých škol, univerzit ,vědecko-výzkumných institucí,  územních samosprávných celků a jejich příspěvkových organizací resp. i o ostatních příjemců, pokud k úhradě mzdových nákladů dochází souhrnnou částkou peněžnímu ústavu, který až následně zajišťuje převod konkrétních částek na účty příslušných zaměstnanců.“

Archiv již neplatných Náležitostí dokladování naleznete ZDE

Aktuální verze dokumentů naleznete ZDE

Aktualizovaný přehled maximálních hodinových sazeb naleznete ZDE

Odpověď: Ne, monitorovací systém JEMS není archivačním systémem. Partner je povinen zajistit archivaci dokumentace projektu dle pravidel programu CENTRAL EUROPE 2021 – 2027 mimo monitorovací systém JEMS. Archivaci podléhá veškerá dokumentace k partnerem realizovanému projektu, tedy i elektronicky vedená. Partner je povinen splnit i požadavky na archivaci a uchování dokumentace nebo její části, které vyplývají z české právní úpravy.

Odpověď: jestliže forma nárokování mzdových výdajů nebude odpovídat přijatelným variantám (v tomto případě nebude mít fixní charakter), nelze takové výdaje uznat a musí být označené za nezpůsobilé

Odpověď: Formulář TAD je závazný, partner nesmí provést žádné úpravy podoby formuláře, pouze doplnit relevantní údaje.

Odpověď: Ne, rozpočet na jednotlivá monitorovací období je orientační a není považován za závazný, případné problémy s plněním rozpočtu a plněním aktivit je nezbytné konzultovat s vedoucím partnerem, kontrolorem a potažmo ŘO/JS programu

Odpověď: Ano, v tomto případě se jedná o plný úvazek, tzv. full time.

Odpověď: do LoF se výdaje zadávají ve měně úhrady – tedy v měně, ve které byl výdaj uhrazen, monitorovací systém JEMS by měl takto standardně pracovat. V případě nejasností nebo problémů je nezbytné kontaktovat ŘO/JS, případně technickou podporu monitorovacího systému.


INSTRUKCE PRO PARTNERY K NÁROKOVÁNÍ MZDOVÝCH VÝDAJŮ V LoE

S ohledem na funkcionality monitorovacího systému JEMS je pro české partnery stanoveno následující schéma/příklad způsobu nárokování mzdových výdajů.

reportovací perioda (uhrazené/zaplacené mzdy) červenec – prosinec

  • 2 zaměstnanci, označení A a B

 měsíční hrubá mzda 6/2024 plus povinné odvody zaměstnance A – samostatný řádek (mzda vyplacena v termínu červenec 2024)

měsíční hrubá mzda 6/2024 plus povinné odvody zaměstnance B – samostatný řádek (mzda vyplacena v termínu červenec 2024)

měsíční hrubá mzda 7/2024 plus povinné odvody zaměstnance A – samostatný řádek

měsíční hrubá mzda 7/2024 plus povinné odvody zaměstnance B – samostatný řádek

měsíční hrubá mzda 8/2024 plus povinné odvody zaměstnance A – samostatný řádek

měsíční hrubá mzda 8/2024 plus povinné odvody zaměstnance B – samostatný řádek

měsíční hrubá mzda 9/2024 plus povinné odvody zaměstnance A – samostatný řádek

měsíční hrubá mzda 9/2024 plus povinné odvody zaměstnance B – samostatný řádek

měsíční hrubá mzda 10/2024 plus povinné odvody zaměstnance A – samostatný řádek

měsíční hrubá mzda 10/2024 plus povinné odvody zaměstnance B – samostatný řádek

měsíční hrubá mzda 11/2024 plus povinné odvody zaměstnance A – samostatný řádek

měsíční hrubá mzda 11/2024 plus povinné odvody zaměstnance B – samostatný řádek

dle relevance příspěvek/odvod do FKSP/ úrazové pojištění za celé reportovací období sumárně 

zahrnutí/nárokování mzdy za 12/2024 je možné pouze tehdy, pokud byla vyplacena v termínu do 31. 12. 2024


Central Europe 2021-2027

Program podpoří spolupráci partnerů (z řad veřejných institucí, soukromého sektoru a občanské společnosti) z více států, kteří svým projektem vyvinou a zrealizují nová řešení potřebná pro udržení atraktivity a připravenosti na změny ve středoevropském regionu. Spolupráce má být cílena na: zlepšení v přípravě politik, vzdělávání a účinnosti změn; rozšíření znalostí včetně jejich přenosu a výměny; lépe koordinovanou spolupráci a zkvalitnění správy na různých úrovních; odstranění bariér; nové anebo lepší služby; změny v chování; vliv veřejnosti a finanční páky – a to včetně přípravy následných investic.


 Páteř strategie financování programu budou tvořit priority a specifické cíle z oblasti inovací, zelených energií, klimatických změn, oběhového hospodářství, ochrany životního prostředí, ekologizace městské mobility, posílení správy pro integrovaný územní rozvoj; a prozatím zůstává v jednání také zlepšení dopravních spojení. Z výstupů a aktivit budou sice zcela určitě dominovat ty měkké (strategie, akční plány, nástroje, školení, struktury např. klastry, hodnotové řetězce, apod.), nicméně počítá se také s uskutečňováním pilotních aktivit. Míra spolufinancování z EFRR pro české příjemce by měla dosahovat 80% oprávněných výdajů.