Access2Markets - praktický webinář

Seminář
EEN
21. 4. 2021 9:00 - 21. 4. 2021 13:00
on-line

Portál Access2Markets (A2M) byl spuštěn Evropskou komisí 13. října 2020. Nová platforma kombinuje informace z Market Access Database (MADB) a Trade Helpdesk do jednotného nástroje a dále disponuje dodatečnými informacemi a funkcemi.

Pro zajištění rychlého zavedení a využívání nového portálu podnikatelským sektorem organizuje Evropská komise v různých členských státech sérii workshopů pro podnikatelské organizace. Živá prezentace Vám umožní do hloubky porozumět novému portálu a nástrojům, které nabízí.

Na akci se přihlásíte přes odkaz zde, webinář proběhne přes Webex a bude v češtině. Webinář organizuje Evropská komise.

O A2M: jedná se o komplexní systém pro malé společnosti založený na principu jednoho informačního místa („one-stop-shop“), ve kterém mohou získat informace o podmínkách jak dovozu do EU, tak vývozu z EU, a to do více než 120 exportních destinací. V několika kliknutích a ve všech oficiálních jazycích EU portál podnikům poskytuje informace cílené na jejich produkty, přehledné praktické informace o obchodních dohodách EU, průvodce krok za krokem, tutoriály, video reference a mnoho dalšího.

V portálu A2M je obsažen rovněž nový nástroj „ROSA“ (Rules of origin self-assessment) pro tzv. sebehodnocení pravidel původu, a to formou podrobného kontrolního seznamu, jehož vyplněním mohou exportéři snáze zjistit, zda produkt splňuje kritéria pro preferenční pravidla původu (v současnosti dostupné v angličtině pro Japonsko, Kanadu a Jižní Koreu). Účelem Access2Markets je pomoci podnikatelským subjektům získat maximum z široké sítě obchodních dohod EU, a to bezplatně!